Kontrolka DPF – Mazda 6

Świecąca kontrolka DPF w Mazda 6 zazwyczaj oznacza „zapchany”, zanieczyszczony filtr, którego użytkownik nie będzie w stanie „zregenerować” we własnym zakresie. Często wystarczy wypalanie w trybie serwisowym za pomocą komputera diagnostycznego, ale bywają również przypadki, w których filtr nie nadaje się do dalszego użytkowania i trzeba go wymienić. Standardowo już przedstawiamy zdjęcia z usterki – uszkodzenie mechaniczne filtra.

Uwaga! Mrugająca/ migająca kontrolka DPF w Mazda 6 oznacza konieczność wymiany oleju/ przeglądu, a nie problem z samym filtrem.

 

Nieszczelność uszczelki głowicy to poważna usterka silnika. Częstym objawem tego problemu jest obecność dwutlenku węgla (CO2) w płynie chłodniczym, co przekłada się na jego ubytek zazwyczaj przez korek zbiorniczka lub chłodnicy. Efekt taki można zaobserwować na poniższym filmie. W tym przypadku jest to Hyundai Santa Fe 2,2.

Wesołych Świąt

Serwis Japońskich życzy wszystkiego dobrego na Święta!

Czy Twój samochód jest gotowy na niskie temperatury?

Sprawdź stan swojego pojazdu zanim będzie naprawdę zimno! Skontrolujemy dla Ciebie najważniejsze punkty samochodu za 19,90 zł, a dodatkowo otrzymasz zimowy płyn do spryskiwaczy.

W zakresie sprawdzenie jest między innymi:

  • akumulator
  • ładowanie alternatora
  • stan przewodów zapłonowych
  • ciśnienie w ogumieniu
  • płyn chłodniczy
  • wycieraczki
  • zawieszenie
  • hamulce

Czekamy na Ciebie w serwisie!

Mazda 3 (BK) 1,6 diesel – wytarte wałki rozrządu

Wycierające się wałki rozrządu w silniku Diesel’a 1,6 o oznaczeniu Y601 to popularny temat wielu forów internetowych. Powodem może być zabrudzony olej (rzadko wymieniany) lub zbytnio rozrzedzony. To kolejna usterka, która potwierdza, że jakość oleju i częste wymiany to bardzo ważna sprawa. W naszym przypadku Mazda 3 wymagała wymiany pokrywy z wałkami, łańcucha synchronizującego wałki i kilku uszczelniaczy. Naprawa w takim zakresie wymaga demontażu rozrządu i górnej części głowicy, na której są mocowane wałki. Na zdjęciach widać jak mocno zanieczyszczona jest obudowa i zniszczone/ wytarte wałki rozrządu. Udało się również uwiecznić miejsce uszkodzenia łańcucha (przekrzywione ogniwo).

Naprawa/ remont silnika Nissan Murano/ 350Z

20151209_121518Remont silnika czy wymiana na używany? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudne, tym bardziej jeżeli mówimy o samochodzie, którego silnik posiada dwie głowice i 6 cylindrów. Usterka zacierających się panewek i/ lub wału korbowego często dotyczy samochodów Nissan Murano oraz Nissan 350Z z popularnym silnikiem beznynowym 3,5 Więcej

czas na nowy akumulator?!

Bezpłatny test akumulatora i alternatora przed zimą.

Przy zakupie akumulatora – wymiana gratis!

Oferta ważna do 20.12.2015r.

Kiedy odbiorę samochód, czyli jak sprawdzić status naprawy?

Dzisiaj uruchomiliśmy system dzięki, któremu można sprawdzić status naprawy bez konieczności kontaktu telefonicznego. Wystarczy odwiedzić naszą stronę internetową! W stopce strony należy wpisać numer zlecenia i numer telefonu, aby otrzymać komplet informacji o wizycie.

status naprawy

 

Przegląd po feriach – tylko 19 zł

winter

Sprawdź swój samochód po powrocie z ferii zimowych. Bądź pewien, że pokonasz zimę również w mieście!

Najważniejsze punkty Twojego samochodu zostaną dokładnie sprawdzone, abyś mógł nadal cieszyć się jazdą.

Zakres przeglądu obejmuje między innymi sprawdzenie: Więcej

Płatności on-line za naprawy

Dla wygody naszych klientów uruchomiliśmy płatności on-line poprzez Transferuj.pl. Teraz w kilka minut można zrobić przelew ze swojego konta i odebrać samochodów bez konieczności dodatkowego oczekiwania na księgowanie w banku.

transferuj

Więcej