Program lojalnościowy

Zapraszamy Państwa do udziału w Programie Lojalnościowym SERWIS – JAPOŃSKICH. Głównym założeniem Programu jest dostarczanie naszym Klientom wymiernych korzyści, związanych z korzystaniem z usług naszej firmy. Program został oparty o system rabatowy, dzięki któremu uzyskają Państwo atrakcyjne zniżki na zakup towarów i usług.

Korzyści dla Państwa:

 • rabaty na usługi serwisowe*, części, akcesoria i wynajem samochodów

Tabela rabatowa:

Części Usługi Samochód zastępczy
1 rok 5% 5% 10%
2 rok 10% 8% 15%
3 rok 12% 10% 20%
Kolejne 15% 12% 25%

*poza technicznymi przeglądami rejestracyjnymi i usługami blacharsko-lakierniczymi; programy rabatowe nie łączą się (np. indywidualne umowy serwisowe).

Jak zapisać się do Programu Lojalnościowego?

Zapoznaj się z regulaminem i korzystaj!

Na wszelkie pytania w sprawie Programu odpowiemy pod numerem 500 650 105 lub kontakt@serwis-japonskich.pl

E10: Nowoczesne paliwo dla silnika

Czym jest paliwo E10?

E10 jest to rodzaj paliwa, które w swoim składzie ma 10% etanolu (C2H5OH) i 90% benzyny. Etanol jest biopaliwem pochodzenia roślinnego, zazwyczaj produkowanym z kukurydzy, zbóż, cukru trzcinowego lub innych roślin zawierających cukier. Wprowadzenie paliwa E10 ma na celu zwiększenie udziału biokomponentów w paliwach, co przyczynia się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i zmniejszenia zależności od tradycyjnych paliw.

Korzyści dla środowiska;

 1. Redukcja emisji szkodliwego dwutlenku węgla: Etanol jest uważany za bardziej ekologiczny niż tradycyjna benzyna, ponieważ jego spalanie powoduje mniejszą emisje dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery. Paliwo E10 pozwala zredukować ślad węglowy pojazdów spalinowych i pomaga w walce ze zmianami klimatycznymi.
 2. Zrównoważony rozwój: Produkowanie etanolu z roślin może przyczynić się do zrównoważonego rolnictwa, tworząc dodatkowe źródło dochodu dla rolników.
 3. Mniejsza zależność od paliw kopalnych: Wprowadzenie E10 stanowi krok w kierunku ograniczenia zależności od paliw kopalnych, co ma strategiczne znaczenie dla wielu krajów.

Wprowadzenie E10: Co Warto Wiedzieć Dla Użytkowników Samochodów

Nowe paliwo E10, zawierające w swoim składzie 10% etanolu, z pewnością przynosi korzyści środowiskowe, ale dla użytkowników samochodów istnieją pewne kwestie, na które warto zwrócić uwagę. W związku z tym, przed przejściem na paliw E10, warto zrozumieć, w jakich pojazdach można bezpiecznie używać tego paliwa, a w jakich może to powodować problemy.

Które pojazdy są kompatybilne z E10?

Większość nowoczesnych samochodów z silnikami benzynowymi jest przystosowana do korzystania z paliwa E10. Oto ogólne wytyczne dotyczące pojazdów, które mogą używać paliwa E10:

 1. Samochody osobowe benzynowe: W większości przypadków nowoczesne samochody osobowe z silnikami benzynowymi, które zostały wyprodukowane po roku 2000, są kompatybilne z paliwem E10.
 2. Hybrydy benzynowe: Samochody hybrydowe z silnikami benzynowymi również są zazwyczaj kompatybilne z paliwem E10. Technologia hybrydowa często obejmuje systemy, które mogą dostosować się do różnych rodzajów paliw.
 3. Niektóre pojazdy hybrydowe typu plug-in: W przypadku niektórych pojazdów hybrydowych typu plug-in, które posiadają silniki benzynowe, zalecane jest stosowanie paliwa E10.
 4. Nowoczesne pojazdy sportowe: Wiele nowoczesnych samochodów sportowych i luksusowych z silnikami benzynowymi jest zaprojektowanych z myślą o stosowaniu paliw zawierających etanol.

Czy paliwo E10 można stosować w starszych autach?

 • Starsze pojazdy, zwłaszcza te wyprodukowane przed rokiem 2000, mogą być mniej elastyczne, jeśli chodzi o używanie paliw zawierających etanol. W niektórych przypadkach mogą wystąpić problemy z wydajnością silnika, w takich sytuacjach warto skonsultować się z mechanikiem.
 • Rząd uruchomił specjalną stronę (https://e10.klimat.gov.pl/), jednak na chwilę obecną nie pokrywa ona wszystkich modeli aut, zalecamy więc sprawdzić instrukcję obsługi swojego pojazdu lub skonsultować się z producentem w celu uzyskania precyzyjnych informacji dotyczących kompatybilności z paliwem E10

Przygotowanie samochodu do zimy jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa i sprawności pojazdu w trudnych warunkach atmosferycznych, dlatego przygotowaliśmy pakiet usług, z których możesz skorzystać w naszym serwisie przed zimowymi wyjazdami:

KOSZT PONIŻSZYCH USŁUG TO JEDYNE 29 ZŁ

 1. Sprawdzenie akumulatora dedykowanym testerem: Zimą akumulatory są bardziej obciążone. U nas upewnisz się, że akumulator jest w dobrym stanie. Zastanów się nad wymianą, jeśli jest starszy, niż 4 lata.
 2. Sprawdzenie układu chłodzenia: Sprawdzimy czy płyn jest w odpowiednim stanie oraz temperaturę jego zamarzania. Wymień go, jeśli jest to konieczne!
 3. Sprawdzenie oleju silnikowego: Zweryfikujemy poziom oleju i sprawdzimy czy już czas na wymianę.
 4. Sprawdzenie hamulców: Kontrola stanu klocków hamulcowych i tarcz, a także poziomu płynu hamulcowego. Hamulce są kluczowe dla bezpieczeństwa, zwłaszcza na oblodzonych drogach.
 5. Uzupełnienie płynu do spryskiwaczy: Wymień płyn do spryskiwaczy na specjalny płyn zimowy, który nie zamarza w niskich temperaturach. Zrobisz to u nas w ramach wizyty.
 6. Sprawdzenie piór wycieraczek: Zainstalujemy nowe pióra wycieraczek, aby zapewnić skuteczne usuwanie śniegu i deszczu z przedniej szyby. Oczywiście w pierwszej kolejności zweryfikujemy czy wymiana jest wymagana.
 7. Sprawdzenie oświetlenia: Zweryfikujemy działanie oświetlenia przednich i tylnych lamp oraz podświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Oto kilka kroków, które można podjąć samodzielnie, aby zadbać o samochód:

 1. Opony Zimowe: Upewnij się, że bieżnik Twoich opon zimowych jest wystarczający, a ciśnienie powietrza jest zgodne z zaleceniami producenta.
 2. Sprawdzenie Oleju Silnikowego: Upewnij się, że poziom oleju jest właściwy i sprawdź czy był wymieniony na czas.
 3. Zabezpiecz uszczelki: Jeśli spodziewasz się bardzo niskich temperatur użyj cienkiej warstwy wazeliny lub dedykowanego do uszczelek preparatu (w formie sztyftu bądź sprayu).
 4. Nasmaruj zamki drzwi: W przypadku rozładowania akumulatora, zamki drzwi będą jedyną metodą na dostanie się do pojazdu. Do smarowania zamków możesz użyć dedykowanych smarów.
 5. Sprawdź oświetlenie: Włącz światła, obejdź samochód i zobacz czy wszystkie światła świecą. Dobrym rozwiązaniem na dalszą podróż jest zabranie popularnych żarówek.

Black Friday

Skorzystaj z wyjątkowej oferty Samurai’a i odbierz w Black Friday rabat na usługę (30%) i części (10%). Ilość miejsc ograniczona 😉

*Oferta dotyczy napraw bieżących (filtry, hamulce, itp).

Jeździsz Mazdą? Musisz o tym wiedzieć!

Jeżeli jesteś użytkownikiem Mazdy, warto, żebyś wiedział do czego służy przycisk umieszczony w tylnych drzwiach. Po prostu blokuje możliwość otwierania drzwi od wewnątrz. To dobre zabezpieczenie, jeżeli np. wozisz dzieci do szkoły lub przedszkola i zatrzymujesz się przy ruchliwej ulicy.

Black Friday

Wszystkie naprawy w Black Friday 27.11 tańsze o równe 30%! Przyjedź do nas w ten dzień i skorzystaj z wyjątkowej oferty. Ilość miejsc ograniczona 🙂

Wymiana miski olejowej – najważniejsze zasady

Wymiana miski olejowej to prosta i powtarzająca się często w naszym serwisie czynność. Należy jednak pamiętać o kluczowych krokach przy wymianie (lub uszczelnieniu):
1. Po demontażu „starej” miski należy oczyścić i odtłuścić elementy przylegające (blok silnika i powierzchnię styku miski olejowej).
2. Czas schnięcia masy uszczelniającej wynosi (w zależności od grubości nałożenia) 6-10 godz.
3. Olej silnikowy można wlać dopiero po całkowitym wyschnięciu masy.

… i choć „operacja” wymiany zajmuje około 1-2 godz. to zalecamy pozostawienie samochodu do przeprowadzenia całej naprawy zgodnie z zaleceniami.

Door to Door

Dbając o Państwa bezpieczeństwo i możliwość pozostania w domu w połąceniu z komfortem poruszania się sprawnym samochodem, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej usługi Door to Door. Odbierzemy od Ciebie samochód z dowolnego miejsca i odstawimy po naprawie. Nasi pracownicy wykonują swoją pracę w rękawiczkach i maseczkach ochronnych.

Polecamy również ozonowanie pojazdu po wizycie.

*bezpłatna usługa Door to Door dotyczy dzielnic Białołęka, Bielany, Żoliborz, Targówek, Praga Północ i trwa do końca maja 2020 r. Dla pozostałych dzielnic koszt wynosi 49-99 zł (zależny od odległości).

Bezpieczny podczas wizyty w serwisie (koronawirus)

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów oraz pracowników jest dla nas kluczowe. Dlatego na bieżąco śledzimy zalecenia służb sanitarnych i wprowadziliśmy w naszym serwisie poniższe zasady:

 • przestrzegamy zasad higieny, używamy rękawiczek jednorazowych, zamontowaliśmy osłony oddzielające strefę klienta i doradcy serwisowego
 • zostały zainstalowane podajniki z żelem antybakteryjnym oraz dezynfekujemy klamki, poręcze i uchwyty
 • nie podajemy ręki na powitanie i pożegnanie. Wystarczy serdeczny uśmiech z zachowaniem bezpiecznej (1- 1,5m) odległości
 • zalecamy również i zachęcamy do ozonowania/ dezynfekcja pojazdu w specjalnej cenie 49 zł (lub 79 zł – 2 razy – przed i po wizycie)

Naprawa turbosprężarki Mazda CX-5 2,2 Skyactive

Częsta usterka w Mazda CX-5 2,2 (silnik Diesel’a) to urywający się trzpień w turbosprężarce, którego należy szukać… na przykład w chłodnicy powietrza 🙂 Tak było w przypadku naszego ostatniego klienta. Jednym z głównych objawów są braki mocy oraz zapalająca się kontrolka silnika. Powyższa jednostka ma bardzo dobrą dynamikę, ponieważ są tutaj na dobrą sprawę dwie sprężarki, ale niestety naprawa wiąże się z większymi kosztami, niż jest to w przypadku silników doładowaniem pojedynczym.

smartcapture

Sprawdź samochód na jesień

Sprawdź pięć najważniejszych punktów pojazdu (opony, zawieszenie, akumulator, hamulce, oświetlenie) za jedyne 19 zł, a dodatkowo otrzymasz płyn do spryskiwaczy.